pon i czw: 10:00-19:00, wt: 14.00-18.00, śr i pt 9:00-16:00

PRZYGOTOWANIE DO REKTOSKOPII/REKTOSIGMOIDOSKOPII

BADANIA: REKTOSKOPIA I REKTOSIGMOIDOSKOPIA SĄ ZWYKLE WYKONYWANE BEZ ZNIECZULENIA ZE WZGLĘDU NA NIEWIELKI DYSKOMFORT TOWARZYSZĄCY BADANIU.

BADANIE WYKONUJEMY W UŁOŻENIU NA LEWYM BOKU.

Lek: Rektanal (Enema) – 3 sztuki

W przeddzień badania

O godz. 15:00 w ułożeniu na lewym boku wykonać 1 wlewkę doodbytniczą. Należy odczekać w pozycji leżącej ok. 15 minut, dopiero po tym czasie można udać się do toalety celem wypróżnienia.
O godz. 19:00 w ułożeniu na lewym boku wykonać 1 wlewkę doodbytniczą. Należy odczekać w pozycji leżącej ok. 15 minut, dopiero po tym czasie można udać się do toalety celem wypróżnienia.

W dniu badania
Rano można zjeść lekkie śniadanie. Na 2-3 godziny przed badaniem, w ułożeniu na lewym boku wykonać 1 wlewkę doodbytniczą. Należy odczekać w pozycji leżącej ok. 15 minut, dopiero po tym czasie można udać się do toalety celem wypróżnienia.

W przygotowaniu należy pamiętać, by wykonując wlewkę właściwie wprowadzić końcówkę (“dzióbek”) Enemy. Kanał odbytu (tj. strefa zwieracza) ma długość ok. 2-2,5cm. Wlewka doodbytnicza będzie skuteczna tylko wówczas, gdy płyn czyszczący dostanie się do odbytnicy, tzn. do jelita znajdującego się ponad kanałem odbytu. W razie podawania płynu do kanału odbytu płyn będzie się cofał na zewnątrz, co nie pozwoli na właściwe opróżnienie odbytnicy.
Aby właściwie wprowadzić czubek końcówki Enemy do odbytnicy, należy wprowadzić końcówkę tak głęboko, aby nakrętka wlewki oparła się o odbyt, tj. pierścień skórno-śluzówkowy zamykający od zewnątrz kanał odbytu.
Należy również pamiętać, aby zabieg przeprowadzić delikatnie, bez użycia siły., kierując końcówkę („dziubek“) Enemy zgodnie z osią kręgosłupa czyszczczącej się osoby.

PROSIMY O TELEFONICZNE POTWIERDZENIE REZERWACJI TERMINU BADANIA Z 2-3 DNIOWYM WYPRZEDZENIEM